POUKÁZANIE 2% Z DANÍ

SNOWPARADE Bachledová 2013

 

Pôvodný plán na víkend prežitý poflakovaním sa doma sa zmenil v piatkový večer kedy sme sa rozhodli, že pôjdeme očekovať túto zimnú akciu. 

V sobotu ráno sme sadli do auta a vydali sa smer Bachledova dolina. Na miesto činu sme dorazili zhruba o ôsmej ráno a to bolo ešte parkovisko relatívne prázdne. Avšak neprešla ani hodka a parkovisko sa zaplnilo. Prekvapivo z môjho pohľadu som mala pocit, že tam je viac bikerov než lyžiarov. Vonku síce bolo osem stupňov pod nulou, ale nadšencov adrenalínu to neodradilo a okrem bikerov sa tu zišli aj vyznávači snowscootov. Stretli sme tu mnohých známich a aj to spravilo túto akciu o to príjemnejšiu.  Mnoho pretekárov isto prilákal aj spoluorganizátor pretekov a tiež aj samotný pretekár Filip Polc, ktorý sa podujal aj na navrhovaní a samotnej výstavbe trate. Čas na trati dávali bikeri okolo 3 a pol minúty čo vzhľadom na fakt, že bola naozaj ziiimaaa a podmienky bolo výborné. Preteky sa začínali o 12:00 prvou jazdou a jediné čo vytknúť, že na druhú jazdu nebolo urobené poradie podľa dosiahnutých časov, ale bikeri sa púšťali tak ako sa vyviezli na štart. To spôsobilo kus chaosu a postaralo sa to o pár nepríjemne vyzerajúcich pádov, ktorých bolo hlavne v poslednom cieľovom skoku celkom slušne. Avšak neevidovali sme žiadne extra zranenie a už sme poctivo čakali len na celkové výsledky. Po úspešnom čakaní čo nám príjemne pomohli prežiť slečny z Jägermeistra, ktorý nás príjemne zohrial a naladil, sme sa konečne dočkali výsledkov.

 

Bike muži:
1.miesto: Filip POLC, 2.miesto: Marian ŠKULTETY, 3.miesto: Lukáš BERČÍK

Bike Juniori:
1.miesto: Adam KVIETOK, 2.miesto: Ľuboš STAŇO, 3.miesto: Oskar MASARYK

Bike Ženy:

1.miesto: Katarína PIALOVÁ, 2.miesto Kristína Štyriaková, 3.miesto Lenka ŠAŠINKOVÁ

Snowscoot:
1.miesto: Filip POLC, 2.miesto: Dušan ANTALÍK, 3.miesto: Aleš HREBÍK

 

Prehľad konkrétnych a celkových výsledkov nájdete tu.

 

VEĽKÁ VĎAKA patrí aj všetkým zúčastneným z DW racing, ktorí prišli a prezentovali úspešne náš tým. Tí čo ste sa nezúčastnili, prišli ste o super zážitok a takúto jazdeckú skúsenosť. Snáď na budúci rok sa vidíme.