POUKÁZANIE 2% Z DANÍ

Zdravým vás ...   pre tretí report na tento rok sme si vybrali Tomáša Baču ktorého väčšina ľudí pozná pod menom Bači . Myslím že tento report sa bude odlišovať v pár veciach od prvých dvoch kedže Bači nie je iba rider ale veľa ľudom sa hned vybaví klub ENJOY THE RIDE ...

DEVILWORK: takže bači vitaj ..  prvá otázka je stále klasika .. povedz nám niečo o sebe

Bači:  Nazdar všetci ! ...mám 25, ...na 8 hodín sa mením na poštára a po zbytok svojho času som biker, organizátor, pivár, hokejový fans a hlavne afterkový kráľ :D

DEVILWORK: dnes s tebou nebudem preberať len to ako si sa dostal k jazdeniu, úspechy, zážitky z pretekov a podobne ale aj tak nám niečo s tohto priblíž zo tvojho pohľadu

Bači:  K biku som sa dostal klasicky cez otca, až na to že vtedy ani netušil, že mi to ostane hádam až do konca života! ...závodne jazdím len občas, lepšie sa mi jazdí pre zábavu a pre dobrý pocit z jazdy. V poslednom období je na jazdenie menej času, keďže spolu s naším združením Enjoy the Ride máme rozbehnutých niekoľko projektov na rok 2013 momentálne to kompletizujeme a hlavne to zaberá veľa času, preto musí ísť bike bokom, ale budem sa snažiť počas sezóny jazdiť čo najčastejšie. A popri tom som ešte podpredsedom Enjoy the Ride TEAM-u ,takže je toho fakt veľa.

DEVILWORK: ako som už o tebe spomínal , nie si iba rider ... povedz nám niečo o tom ako vznikol ten prvotný nápad založiť klub za ktorý jazdíš aj ty

Bači: Ono team založil môj predseda Madi ja som len bol dosadený alebo oslovený o výpomoc v tomto smere. Na Slovensku je celkom ťažké zháňať sponzorov pre toto odvetvie športu, keďže stále je u nás bike v podstate mimo povedomia, chýba tomu väčšia reklama, ale snažíme sa a tento rok to bude naša druhá sezóna. Oslovili sme určitých jazdcov, ktorý veríme nám prinesú hlavne body či už ich alebo pre klub. V podstate máme pokryté skoro všetky kategórie slovenského pohára tak sa na to veľmi teším ako sa to celé vyvinie.

DEVILWORK: o tebe vedia asi všetci  bikery a ľudia čo behajú po pretekoch a akciách aký si človek ... prečo si si vybral práve túto cestu? ... myslím tým že tebe nezáleží až tak na výsledku ale záleží na tom, ako tým s ktorým si na pretekoch 

Bači:  Body sú pre mladších :D ...mňa to už nejako neťahá postaviť sa na štart a ísť dole kopcom nebo - peklo. Samozrejme lokálne preteky si stále dávam je to väčšia sranda. Iróniou je to, že preteky, ktoré robíme, organizujeme Cassovia Downtown na tých si chcem zajazdiť no zatiaľ to nevyšlo. Tento rok máme tretí ročník tak snáď sa už podarí.

DEVILWORK: veľmi málo ľudí v skutočnosti vie čo všetko obnáša práca človeka čo sa snaží o chod podobných vecí ako robíš ty .. skús nám to kúsok priblížiť

Bači:  Odporúčam nepúšťať sa do podobných vecí. :D Je to časovo veľmi náročné, veď len príprava na preteky Cassovia Downtown, trvá vyše pol roka a preteky trvajú len okolo 8 hodín. A to je len jeden pretek. Na tento rok máme nachystané celkovo 4 akcie organizované Enjoy the Ride združením, za chvíľu začína sezóna treba sa postarať o team, popri tom oslovovať partnerov, sponzorov, vybavovať povolenia, behať po úradoch. Je to strašný kolobeh, ktorý mi zaberá 85% môjho voľného času. Jedno šťastie, že moja priateľka je v tomto smere dosť ústretová a podporuje ma v tom, za čo jej pekne Ďakujem.

DEVILWORK: je jasné že všetkú túto prácu jeden človek nemôže zvládnuť .. koľko ľudí je v tomto všetkom vlastne zapojených ???

Bači:  V združení je nás päť členov no a v tíme sme dvaja. Zatiaľ to celkom zvládame, darí sa nám. Tento rok bude ale poriadnou výzvou v tomto smere. Chystáme fakt nadupané akcie.

DEVILWORK: okej takže ideme kúsok dalej ... Bang.sk a ENYOJ THE RIDE organizovali už dva ročníky CASSOVIA downtown-u... pohľad na tieto dva ročníky s tvojho pohľadu a aj nejaké porovnanie ak by som mohol poprosiť

Bači:  Trošku ťa opravím Bang.sk bol len oslovený portál s tým, že to bol podstate na druhom ročníku oficiálny mediálny partner. Oni neorganizovali nič. Cassovia Downtown to je také moje dieťa o ktoré sa treba starať celý rok. Ak to mám porovnať tak najťažšie to bolo pri jednotke. Nikto v podstate predtým nič podobne neorganizoval bola to veľká výzva pre nás, ktorú sme ako tak pri jednotke zvládli. Problémy boli pri zháňaní partnerov, sponzorov, nič podobné sa v Košiciach predtým neorganizovalo. Takto som sa vlastne dostal až ku Enjoy the Ride.  Dvojka už bola o inom. Išlo to ľahšie dostali sme finančné prostriedky, kdež to pri jednotke to bolo financované všetko zo štartovného. A trojka...to uvidíme. Získali sme na preteky nového partnera, ktorý nás oslovil. Veríme, že pritečie viac financií a urobíme opäť nadupanú akciu. A samozrejme sme sa spojili v tomto smere s Vami.

DEVILWORK: tento rok ste sa spojili snami čiže z DW racing a ide sa organizovať DOWNTOWN cup v Košiciach a v Podbrezovej ... ako vznikol tento nápad ?

Bači:  Nápad vznikol na Donovaloch pri rume pokiaľ sa dobre pamätám :D ...tento spoločný projekt vznikol hlavne na podporu a výpomoc k pretekom Downtown Steel city v Podbrezovej, aby sme tam pritiahli viac jazdcov, keďže to bude bodovacia súťaž tento rok. Uvidíme ako to pôjde tento rok. Ozvali sa mi aj z Vranova nad Topľou, že organizujú tento rok tiež preteky Downtown. Je to fajn, že sa na Slovensku rozbiehajú aj mestské zjazdové preteky. Ľudí to láka, nemusia chodiť do lesa, ostanú čistí netrepú sa po kopcoch. Verím tomu že v roku 2014 už budeme mať v seriáli minimálne 3 preteky. Tieto preteky sa pôjdu na body s vyhodnotením v Košiciach. Už teraz viem, že preteky v Košiciach nebudú až v septembri ale o niečo skôr ešte počas sezóny.

 

DEVILWORK: takže toto by bolo o akciách a teraz kúsok k tebe ... máš ako rider nejaké väčšie plány na tento rok ?

Bači:  Hlavne prežiť sezónu v zdraví. Nech sa darí našim jazdcom hlavne. O mňa v tomto smere nejde akurát, keď sa zrakvým prídu o šoféra :D ...doviesť do úspešného konca všetky rozbehnuté a plánované projekty a užívať si relax a afterky na pretekoch. Opäť to bude drsné.

DEVILWORK: a ako poslednú otázku ktorú by som ti dal a na ňu bude aj mňa osobne zaujímať odpoved ... čo máte z ENJOY THE RIDE  v budúcnosti na pláne o čom môžu ľudia vedieť ?

Bači:  Samozrejme tretí ročník Cassovia downtown-u a ďalšie veci sú zahalené zatiaľ rúškom tajomstva. Poviem to takto sme európskym hlavným mestom kultúry, ALE oplatí sa tu prísť hlavne kvôli športovým akciám, ktoré tento rok organizujeme. Všetko do času. Info bude zanedlho. Je sa na čo tešiť, hecli sme sa poriadne tento rok. Už len potrebujeme aby mal deň aspoň 35 hodín :D

DEVILWORK: takže diki moc za rozhovor a tešíme sa na marcovú chatu kde sa vidíme !

Bači: Jasne napodobne ďakujem za nenáročné otázky, no samozrejme chata bude najlepšia ! Čaute a pozdravujem celý Devilwork a Devilwork racing !