POUKÁZANIE 2% Z DANÍ

Zdravým vás ... tak rozhovory sú už kúsok rozbehnuté a dúfam že sa vám to stále páči . Ako piateho v poradí sme si zobrali na mušku mladého a veľmi nádejného ridera z Tisovca Romana Debnára... takže nazdar Roman

DEVILWORK: prvá klasická otázka ako pri každom rozhovore neminie ani teba .. povedz nám niečo o sebe

Roman: No tak pochádzam z „veľkého“ mesta Tisovec. Mám 15 rokov. Rád jazdím na bicykli a je to môj koníček, ktorému sa venujem na plno.

DEVILWORK: poďme pomaličky od začiatku... kedy si si prvý krát sadol na bicykel s tým, že sa budeš bikovaniu venovať ako športu?

Roman: Keď som mal 13 rokov, začal som sa venovať horskej cyklistike. Pred tým sme sa kamaráti čo jazdime v Tisovci vozili iba po meste.

DEVILWORK: čo ty a tvoja prvá jazda na vlastnom bicykli? Každý rider má nato svoje spomienky  tak sa nám môžeš zveriť s tými tvojimi

Roman:  Prvá jazda bola pre mňa taká, že som  išiel takmer krokom a s prvou jazdou samozrejme prišli aj prvé pády. Našťastie som mal zatiaľ šťastie a nestal sa  mi  žiadny vážnejší úraz. Neskôr som si tú jazdu začal užívať a pridávať na tej rýchlosti.

DEVILWORK:  Po asi akom dlhom čase si sa začal tomu venovať o niečo viac?  ... myslím tým že si začal chodiť po pojazdoch a pretekoch 

Roman: Po pretekoch a pojazdoch som začal chodiť takmer ako 14 ročný. Prvé preteky, pojazdy boli pre mňa zložitejšie lebo tam už pribudli nejaké ťažšie úseky, pribudlo samozrejme aj viac pádov .

DEVILWORK: o tebe vieme že si pre DEVILWORK racing túto sezónu získal niekoľko bodov... na akých pretekoch to bolo? A budene radi

 keď sa rozpíšeš aj o zážitkoch z nich.

Roman: Tak body som získal na Donovaloch, Kubínskej Holi a na Malej Lučivnej sa mi nepodarilo získať ani jeden bod lebo som si tam narazil nohu v semifinálke. Tie pocity z prvých pretekov boli úžasné. A na Lučivnej to bol môj prvý pretek tak to trošku priblížim: takže bol to môj prvý pretek a ku tomu tam bolo veľmi veľa blata a nebol som vôbec skúsený ako to chodí na tom blate a keď som  proste videl nejaké úseky tak som sa ja len chytal za hlavu prvú jazdu či to vôbec zídem a nestlačím to, no ale odvážil som sa a proste potom to už išlo. Lučivná bola pre mňa najťažší pretek na ktorom som zatiaľ bol. Ale zato tá trať a zážitky s tej trati, no proste super .

DEVILWORK: takže podľa tohto sa dá povedať že pre teba to bola celkom vydarená sezóna... máš nejaké špeciálne plány na sezónu, ktorá sa nám pomaličky blíži k začiatku?

Roman: Takže vydarená ako tak aj bola. No ale nedosiahol som dáke mega výsledky a preto sa v tejto sezóne budem viac snažiť aby som dosiahol čo najlepšie výsledky . Už si dovolim aj kus viac popridávať na ťažších pasážach ako minulý rok. Lebo za tu sezónu čo bola som získa nejaké tie schopnosti, ako prejsť cez korene alebo rockgarden rýchlejšie. A špeciálne plány veľmi nemám bike mám už skoro v top stave pripravený na sezónu 2013 .  

DEVILWORK: pýtal som sa to už aj chalanov pred tebou ale spýtam sa to aj teba... čo vravíš na DEVILWORK?. .. myslím tým partiu chalanov, atmosféru po pretekoch a podobne

Roman: No tak Devilwork ako team, partiu môžem ohodnotiť veľmi dobre. Chalani čo chodíme SPDH tak vieme o tom svoje... to už nemusím preberať dopodrobna :D. A na Devilworku sa mi páči to že sa poznáme všetci, ale  niečo by som na tom aj tak chcel vylepšiť, kebyže chodíme spolu  trénovať na SPDHčka, potom by DW bol pre mňa fakt že mega super team. Keď sú aj chalani ochotný s Devilworku  s niečím pomôcť keď sa niečo pokazí na biku, takže to je super.

DEVILWORK:  tak to by bolo asi tak všetko... takže držím palce túto sezónu nech sa vydarí minimálne tak ako táto. Ďakujem za tvoj čas, maj sa.

Roman: ďakujem, maj sa :D