POUKÁZANIE 2% Z DANÍ

Zdravím vás... Takže dnes vám prinášame prvý tohtoročný report s prvého kola Slovenského pohára v zjazde na horských bicykloch.

Prvé kolo sa tento rok konalo v dedinke na východe ku ktorej sa bola fakt radosť dostať. Keďže Hnilčík-Mráznica sa nachádza podľa viacerých ľudí na konci sveta... . Náš príchod nesprevádzalo nič neobvyklé keďže sme prišli v piatok v noci. Samozrejme nenasledovalo nič iné ako spánok, ak

j keď pri pár ľuďoch to znamenalo ísť v dobrej nálade ísť o druhej v noci obzerať stopy na trať :D isto vieme koho tým myslím.

 

Sobota ráno, čas tréningu, pre tých čo neboli na trati v piatok nastal ten čas práve teraz. Od toho sa odvíjalo aj pár prvých jázd kde bolo na niektorých úsekoch viacej obzerajúcich ako jazdiacich. Keďže nám v piatok v noci dosť výdatne spŕchlo tak trať bola zo začiatku veľmi mokrá a jazdilo sa štýlom „ak netrafíš koreň, nespadneš“ . Po pár jazdách sa však blato vyjazdilo aj keď na koreňoch s ktorých sa už stihla dať dole kôra sa fest šmýkalo. 

Trať ako s pohľadu jazdca, ja osobne si myslím že je veľmi dobre že práve Mráznicu zaradilo do pohára preto že tento rok mala fakt parametre zjazdovej trati. Po začiatočnej rovinke nasledovala točka doľava s pár koreňmi , dvoma vlnkami a skokom v ktorom ste dávali bicyklu fakt nažrať keďže dopad bol samý koreň a šuter. Nasledovala ľavá a po pár metroch pravá točka , ďalších pár koreňov pomedzi stromy, vlnky a rovinka pred skokom na lúku. Na lúke už väčšina jazdcov dupala na plno pretože nasledoval step-up na ktorom bolo treba zaletieť fakt ďaleko, ďalšia lúka a bomby do koreňov a skál za ktorými čakal veľmi nepríjemný spád. Ďalšia lúka, nejaký ten koreň a šuter , prišli dva traverzy  s ktorých druhý patril skôr medzi tie viac náročné, pravá a ľavá točka, predposledná lúka a ďalšie bomby do najzložitejšieho úseku trati, ktorý sa dal opísať asi takýmto spôsobom ... koreň, koreň, koreň, koreň, a tak ďalej ... pár točiek, lúka na wallride a posledná točka pred cieľom.  

Od nás na prvom kole zajazdila na počudovanie veľmi veľa ľudí najlepší „flek“ Kika Moravčíková ktorá po semifinálke bola v ženách prvá, a po finálovej jazde nakoniec obsadila druhé miesto. Pali Magda v HT-čkách nakoniec 10-te miesto. Veľká škoda „kokiho“ pádu v poslednej točke...No a po zbalení depa a odchodu nás čakalo ešte jedno prekvapenie keďže sa nám na pumpe miesto nafty podarilo natankovať do dodávky benzín :D čiže na koniec víkendu krásne spestrenie.