POUKÁZANIE 2% Z DANÍ

Zdravím vás. Po dlhšej prestávke s „hot moments“ pokračujeme. Dnes sme si zobrali do parády Kiku Moravčíkovú, ktorá jazdí za nás od začiatku tejto sezóny. Ale ideme od začiatku...

Devilwork: Takže ahoj Kika. Prvá klasická otázka, ktorá neminie ani teba, znie už otrepane ale predsa. Porozprávaj nám niečo o sebe.

Kika: Čau Janko J. Bude to pomaly už 18 rokov, čo rodičia žijú v strachu o moje zdravie, počas ktorých som už vyskúšala viacero športov a foriem zábavy. Od dvanástich som začala jazdiť na štvorkolke a časom tiež zdolávať prvé ťažšie terény na bicykli, čím som sa neskôr dostala ku quadcrossu. Po pravidelných úrazoch som sa rozhodla zavesiť štvorkolku na klinec a skúsiť downhill. V zime kolesá nahrádzajú lyže a zasnežené žľaby Chopku.

Devilwork: To znamená že začiatky máš viac než dobré, keďže na štvorkolke to asi tiež nie je najjednoduchšie. S bikom si začínala približne kedy? A ako si sa k nemu asi dostala? ...


Kika: Ako väčšina deciek som bicyklovala odmalička, no bol to môj tatko, ktorý nás vždy ťahal na bicykel so slovami „ ak bude zle tak sa vrátime“ a tiež brat s bratrancami, ktorí začali jazdiť po lesoch a skúšať nové kúsky na bikoch. Vždy sa mi to páčilo a odmietala som fakt, že som dievča a tie by také nebezpečné veci robiť nemali. Tak som v dvanástich dostala svoj prvý full, Author A-rh, a už nebolo cesty späť.


Devilwork: Tvoj prvý poriadny zážitok s bikom?

Kika: Hmm...takých bolo veľa J Pamätám sa na svoje prvé jazdenie v bikeparku, asi dva mesiace po tom, čo som dostala bike. Neskutočne ma to chytilo a stále som sa snažila zrýchľovať, čo skončilo dokrvaveným chrbtom, kopou modrín a čelnou zrážkou so stromom. Na konci dňa som sa odvážila  s veľkými očami na zjazdovú lajnu a prekvapivo som to aj prežila. Došlo mi, že ten pocit adrenalínu v žilách mi dáva viac radosti ako čokoľvek iné.

Devilwork: Všetci boli veľmi, ale fakt veľmi prekvapený keď si v Mraznici zišla semifinálku a videli tú jednotku pri tvojom mene. Pravdupovediac, nielen mňa to prekvapilo.  Ako to bolo videné s tvojho pohľadu?

Kika: Nechápala som čo sa stalo. Na svoj prvý pretek som došla s tým že je nás teda 8, tak by som nemusela byť posledná. Keď som počula že vyhrávam semi, ktorú som šla hlavne s cieľom nespadnúť a nejak dôjsť do cieľa, bol to celkom šok.

Devilwork: A finálová jazda ?

Kika: Vedela som že Janka Bártová mala v prvej jazde technický problém, no teraz mi už nemilosrdne naloží. Trať bola už luxusne rozbitá a prašná, nevedela som čo od toho po prvej jazde čakať.  Podarilo sa mi ale  skoncentrovať  na jazdu a zrýchliť si čas o 12 sekúnd, čo mi spolu s druhým miestom úplne stačilo ku šťastiu J.


Devilwork: No a posledná otázka... tvoje plány do budúcna?

Kika: Určite sa chcem jazdeniu ďalej venovať a pokúsiť sa nepolámať sa každú sezónu. Som rada že môžem robiť to, čo ma baví, a dúfam, že so snahou prídu aj lepšie výsledky.

Devilwork: Kika veľmi pekne ďakujem za rozhovor a vidíme sa niekedy niekde, zatiaľ sa maj

Kika: Pre nášho team managera vždycky :-)) Adios