POUKÁZANIE 2% Z DANÍ

Tak a máme za sebou aj druhé kolo Slovenského pohára v zjazde, privítala ho Mala Lučivná. Už pred pretekom bolo každému jasné, že to nebude prechádzka ružovou záhradou. Trať v Lučivnej je známa Svojím veľkým prevýšením štart-cieľ a samozrejme aj náročnosťou. 

Prípravy sa nám začali už v piatok na obed, keď sme s Radom šprintovali krížom cez Bystricu na autobus, do ktorého sme nastúpili na poslednú chvíľu. Vystúpenie nám z pestrila vysmiata Kika,  ktorá sa na nás očividne bavila, tak sme ju neochudobnili o veľké spotené objatie...pomsta je sladká Kika :D.

 Príchod DW racingu sprevádzalo super slnečné počasie a krásnych 23 stupňov. Ako každý pretek aj tento sme si najskôr rozložili depo a šli prejsť trať. Rozloženie depa nebol problém, problém nastal keď bolo treba ísť pešo po trati. Kto vie aký je tam kopec, istotne chápe. Nasledovala v celku kľudná noc aj keď ako každý pretek stále sa nájde pár ľudí čo sa postarajú o zábavu.

 

Sobota ráno, čas tréningu na ktorý sa každý veľmi tešil, ako som spomínal trať patrí medzi najkrajšie ale zároveň medzi najnáročnejšie na Slovensku. No ani náročnosť neodrádzala riderov aby si užívali jazdu ako sa len dá. Prvých pár hodín sa jazdilo ako v rozprávke, proste úplne super, ťažké koreňové úseky, skaly, rýchlostné rovinky ale aj bomby vo vybrzdených bubnoch a v neposlednom rade krásne polety, toto všetko zdobilo trať. Nastal však „menší“problém, o ktorý sa postarala pár hodinová prietrž mračien. Trať sa zmenila s tej ideálnej ani suchej ani mokrej na úplne blatovú, mokrú, klzkú, a plnú stojacej vody. Tesne po daždi sa doslova nedala jazdiť a preto väčšina riderov išla prvú jazdu po daždi dole popod vlek. Po čase sa našlo našťastie pár záujemcov, ktorý sa postarali o to že trať sa pomaličky ale isto začala vyjazdievať. Toto trvalo celú sobotu a myslím že to bol zatiaľ najviac zaujímavý a najnáročnejší tréning tento rok. 

Po úplne v pohode prespanej noci nastal deň D. Trať obschla a to bola dobrá správa pre všetkých čo sa snažili nielen trať zísť ale aj zadeliť. Po povinnej jazde ktorá bola vďaka veľkému počtu jazdcov na trati skôr trápenie ako jazdenie, nasledovala semifinálka. Pre väčšinu našich riderov dopadla dobre, aj keď bolo čo zlepšovať. Do finálky nám postupne postupovali Koky, Eddie, Kubo Morong, Pali Magda , Berčo, Adam Lučan a ja... . No po Finálke mohli byť spokojný jedine naši HT-čkári ktorý si fakt krásne zadelili keď Adam Lučan skončil na super 4 mieste , Pali na 6-tom a Berčo na 10-tom... Eddie v kategórii hobby skončil 20-ty a Koky po páde 21-vý. Ale aj napriek pár sklamaniam pretek pre DW racing dopadol dobre. Nasledovalo už iba balenie depa a všetkých mega zablatených vecí, rozlúčenie s každým super človekom a odchod domov. no a to je asi tak všetko čo sa dialo v Malej Lučivnej, vidíme sa na MSR  v Jasnej banda !!!